درباره سایت

تماس با ما:

آدرس:همت غرب-شهرک گلستان(راه آهن)-انتهای بلوار امیر کبیر-بلوار کاشان- بین نور دوم و سوم

تلفن: 44757641
44711155
44713219


تعرفه سال 97
بلیت تک جلسه ای ویژه یک نفر (استخر،سونا،جکوزی).....50 هزار تومان
بلیت تک جلسه سانس صبحگاهی (آقایان) با صبحانه رایگان.....25 هزار تومان
آموزش نیمه خصوصی شنا(12 جلسه تضمینی) .....600 هزار تومان
عضویت 20 جلسه ای با (25 درصد تخفیف).....750 هزار تومان
عضویت 30 جلسه ای با (35 درصد تخفیف).....975 هزار تومان
عضویت 50 جلسه ای با (45 درصد تخفیف).....1 میلیون و 375 هزار تومان
انواع ماساژ (تایلندی،ریلکسی و آروما).....90 هزار تومان
حمام ترکی سنتی.....50 هزار تومان
سانس ها استخر

آقایان :

همه روزه و جمعه ها از ساعت 17 الی 23

سانس صبحگاهی آقایان همه روزه و جمعه ها

از ساعت 6 بامداد الی 8 صبح

بانوان :

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 16

جمعه ها از ساعت 9 الی 14طرف قرارداد با :

مخابرات،پیام ارتباطات،طنین موج های آبی،استخر کارت هوشمند،استخر کارت پارسیان،بازنشستگان شرکت نفت،بانک ملت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

فواید و مضرات ورزش شنا

آموزش شنا و ورزش درمانیشنا,فواید شنا,ورزش شنا

فواید و مضرات ورزش شنا
شنا یک فعالیت جسمی است که همۀ افراد در هر سنی، آن را به طور وسیع انجام می‌دهند، این ورزش کامل، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد.
خصوصیات و ویژگی ها
بنابراین در برنامه های تناسب اندام و ریکاوری از آن استفاده می‌شود. نوزادان از زمانی که جنین بودند درون آب قرار داشتند، پس از نوزادی تا هر سنی می‌توان شنا کرد. زنان باردار نیز می‌توانند از ورزش های درون آب بهره ببرند.


اصلی ترین ویژگی این رشتۀ ورزشی این است که از سنگینی انسان می‌کاهد. درون آب مفاصل دیگر تحت فشار نیستند و عضلات فقط در مقابل مقاومت آب کار می‌کنند. هم برای تفریح و هم برای مسابقه می‌توان شنا کرد، بنابراین شنا نیازهای مهم جسمی خصوصاٌ نیاز به ورزش را تأمین می‌کند. هم زمان و هم شدت شنا قابل تعدیل است، به همین علت همۀ افراد با هر سطح توانایی و بنابر ظرفیت های خودشان می‌توانند شنا کنند.


فواید و مضرات
شنا فواید متعددی برای دستگاه های مختلف بدن دارد:

- دستگاه  قلبی عروقی: تمرین طولانی مدت، با ریتم منظم و شدت متوسط باعث سازگاری مناسب با دیگر فعالیت های فرد می‌شود.

-تثبیت فشار خون، کاهش فرکانس قلبی هنگام خواب و فعالیت، و افزایش تحمل در انجام فعالیت ها از دیگر فواید شنا برای سیستم قلبی عروقی به شمار می‌آیند. علاوه بر این شنا در وضعیت درازکش، به بازگشت خون وریدی به سمت قلب کمک کرده و آن را آسان می‌سازد. دیگر لازم نیست برای بازگشت خون از سیاهرگ به قلب بر نیروی جاذبۀ زمین غلبه شود.

- دستگاه تنفسی: شنا باعث تنظیم شدن تنفس می‌شود. نفس نفس زدن هنگام انجام کار به تأخیر می‌‌افتد. شنا به خاطر رطوبت محیط به افراد مبتلا به آسم توصیه می‌شود.

دستگاه محرک: بدن دیگر تحت فشار نیست و سنگینی آن کاهش می‌یابد بنابراین راحت تر وزن بدن را تحمل می‌کند. در نتیجه این ورزش به افرادی که مفاصل اعضای پایین تنه شان مشکل دارد، خصوصاٌ مبتلایان به آرتروز کمک می‌کند.


شنا تمام ماهیچه های بدن را به کار می‌اندازد:
اعضای بالا تنه و پایین تنه، عضلات شکم، و ماهیچه هایی که ستون فقرات را حفظ می‌کنند، از این دست ماهیچه ها هستند. شنا به افرادی که ستون فقراتشان دچار مشکل است توصیه می‌شود زیرا این ورزش ماهیچه هایی که آنها را حفظ می‌کند، تقویت خواهد کرد.


آب در دمای مناسب، مفاصل را نرم می‌کند:
این موضوع برای ورزش های درون آب صدق می‌کند. شنا دربارۀ مسائل روانی، قابل توجه است زیرا باعث آرامش و ریلکسیشن می‌شود، خصوصاً بین افراد عصبی و تحریک پذیر اثر گذار خواهد بود. علاوه بر این شنا خستگی جسمانی که باعث چرت و خواب آلودگی می‌شود را برطرف می‌کند.

مضرات شنا:
مضرات شنا فقط برای کسانی است که مبتلا به بیماری خاصی (دیابت کنترل نشده، صرع، تشنج عضلات، مشکلات تپش قلب) هستند و در نتیجۀ این بیماری ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهند. با این حال یک سری عوارض مقطعی نیز وجود دارند، مانند: عفونت گوش، بیماری های شدید گوش و حلق و بینی، سینوزیت، برخی بیماری ها نای و ریه ها، و برخی بیماری های پوستی.


توصیه های عملی
تمام توصیه ها در جهت پیشگیری از مهم ترین خطر یعنی غرق شدگی هستند.
به این منظور باید:
- از شنا کردن تا سه ساعت بعد از خوردن وعدۀ غذایی زیاد و آبدار خودداری کنید.
– اگر مدت زیادی در آفتاب مانده اید، از وارد شدن ناگهانی به آب سرد خودداری کنید، علت این توصیه پیشگیری از شوک دمایی است.
– به تدریج وارد آب شوید یا ابتدا گردتان، بعد شکم و قفسه سینه را خیس کنید.
– نگذارید بیش از حد خسته شوید.
– به جریان هایی که از آب رودخانه دور می‌شوند، بدبین باشید.
– از تنها شنا کردن، خصوصاً دور شدن از ساحل بپرهیزید.
– محدودیت ها را بشناسید، یاد بگیرید و آنها را مراعات کنید.
– زیر دوش و اطراف استخر دمپایی بپوشید. (برای جلوگیری از زگیل)


اصلی ترین آسیب ها
اصلی ترین آسیب ها به غیر از غرق شدگی در ارتباط با گوش ها (عفونت گوش)، سینوس ها و دستگاه تنفسی (نای و ریه) هستند.
قارچ ها در استخرها وجود دارند، اما با دوش گرفتن، قبل و بعد از ورود به استخر، خوب خشک کردن بدن و باقی نماندن با مایو برای مدت طولانی، می‌توان از شر آنها در امان ماند. زگیل های کف پا، نیز عموماً زمانی ایجاد می‌شوند که شما برای تردد در اطراف استخر و زیر دوش رفتن، دمپایی به پا نمی‌کنید. 

منبع:seemorgh.com

دلآرام مرزآبادی دارای مدال طلا کانوپولو در بازیهای آسیایی: موفق به پس گرفتن عنوان قهرمانی شدیم

اخبار قایقرانی


دلآرام مرزآبادی دارای مدال طلا کانوپولو در بازیهای آسیایی: موفق به پس گرفتن عنوان قهرمانی شدیم

بانوی ملی پوش کشورمان با بیان پستی و بلندی های موجود برای رفتن به بازیهای آسیایی تا کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی گفت: برای کسب مدال طلا اولین دوره بازهای آسیایی بسیار خوش حالم و امیدوارم مسئولین به حمایت های خود ادامه دهند تا کانوپولو در بازیهای المپیک و آسیایی حضور دائمی داشته باشد.
دلآارام مرزآبادی ورزشکار تیم ملی کانوپولو در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: شش ماه در اردوی ملی تمرینات سختی بدون مشخص بودن وضعیت اعزام تیم پشت سر گذاشتیم و با وجود همه پستی و بلندی ها آمادگی بدنی مناسبی برای مسابقه ای که حضورمان در آن قطعی نبود به دست آوردیم. چون رشته کانوپولو اولین دوره حضورش در بازیهای آسیایی بود و به صورت امتحانی برگزار می شد به همین دلیل کمیته ملی المپیک برای اعزام ما رغبتی نداشت.
وی ادامه داد: در نهایت با حمایت فدراسیون تیم به پالمبانگ اعزام شد و ما موفق شدیم تیم هایی مانند سنگاپور و چین تایپه که سالهای گذشته ما را شکست دادند و عنوان قهرمانی را به دست آوردند، کنار بزنیم و با پس گرفتن عنوان قهرمانی به هدف خود در بازیهای آسیایی رسیدیم.
مرزآبادی در خصوص کار سخت تیم کانوپولو بانوان برای کسب مدال طلا عنوان کرد: کانوپولو به عنوان یک رشته تیمی به هماهنگی و تجربه ی همکاری بین همه ورزشکاران نیاز دارد. تیم ما ترکیبی از بچه های جوان و با تجربه بود و به همین دلیل هم انگیزه کافی برای کسب موفقیت و همچنین تجربه لازم برای حفظ نتیجه را در اختیار داشتیم که نهایتا منجر به قهرمانی تیم شد.
ملی پوش کانوپولو کشورمان بیان کرد: بهترین نتیجه ممکن را به دست آوردیم و این مدال ارزش بسیار زیادی برای ما دارد زیرا با وجود همه پستی و بلندی ها و سختی های زیاد مسیر موفق شدیم برای اولین دوره حضور کانوپولو در بازیهای آسیایی عنوان قهرمانی را به نام ایران ثبت کنیم و امیدوارم این عنوان را بتوانیم در سالهای آینده حفظ کنیم.
مرزآبادی در پایان گفت: از مسئولین محترم بخاطر پشتیبانی هایشان از تیم سپاس گزارم و امیدوارم پاداشی برای ورزشکاران کانوپولو که همانند دیگر مدال آوران بازیهای آسیایی سختی های بسیاری تحمل کردند اند در نظر بگیرند.

در قایق چهارنفره می توانستیم طلا بگیریم/ خستگی با کسب افتخار برای کشور از تنمان بیرون رفت

اخبار قایقرانی


در قایق چهارنفره می توانستیم طلا بگیریم/ خستگی با کسب افتخار برای کشور از تنمان بیرون رفت

بانوی مدال آور روئینگ ایران در بازی های آسیایی بیان کرد: تحمل سختی ها و تلاش بسیار زیاد در بازی ها نتیجه داد و توانستم با کسب 2 مدال در جمع پرافتخارترین ورزشکاران کشورم در جاکارتا قرار بگیرم.
مریم کرمی ورزشکار تیم ملی روئینگ در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: در دو ماده روئینگ دونفره سنگین وزن همراه پریسا احمدی و روئینگ چهار نفره سبک وزن همراه مریم امیدی پارسا، نازنین رحمانی و مهسا جاور به مصاف حریفان رفتم. همه کشورها نمایندگان بسیار قدرتمند و آماده ای داشتند و مشخص بود تمرینات خوب و با برنامه ای پشت سر گذاشته بودند و ما هم با کمک مربی عزیزمان تمرینات خوبی داشتم و آماده تر از هر مسابقه دیگری به پالمبانگ رفته بودیم.
بانوی ملی پوش کشورمان ادامه داد: هدف ما کسب مدال طلا بود و با انگیزه قهرمانی همه سختی های مسیر را تحمل کرده بودیم و برای من به جز مسابقه همچنان این سختی ها ادامه داشت زیرا برای شرکت در قایق چهارنفره سبک وزن 11 کیلو وزن کم کرده بودم و برای نگه داشتن وزن استاندارد من به تمریناتم ادامه می دادم و این موضوع فشار بیشتری در کنار استرس مسابقه و شرایط موجود به من وارد می کرد.
وی افزود: مسابقات قایق دونفره و چهار نفره با فاصله زمانی بسیار کمی برگزار شد و من بعد از مسابقه قایق دونفره سنگین وزن که با اختلاف صدم ثانیه بعد از چین و کره به خط پایان رسیدیم و مدال برنز را کسب کردیم و بلافاصله باید برای رقابت در قایق چهارنفره به آب می رفتم حتی برای گرفتن مدال فرصتی نداشتم و بچه های دیگر به جای من روی سکو رفتند. در قایق چهارنفره واقعا برای کسب عنوان قهرمانی با تمام توان رقابت کردیم و موفق به کسب مدال نقره شدیم و با این که مدال طلا را کسب نکردیم این نتیجه برایمان ارزش بسیاری دارد زیرا برای اولین بار در تاریخ روئینگ ایران است.
کرمی در پایان گفت: من و مریم امیدی پارسا و نازنین رحمانی در جمع پر افتخارترین ورزشکاران از نظر تعداد مدال ها قرار گرفتیم و از همه افرادی که کمک کردند در این راه موفق شویم و برای پیروزی ما دعا کردند سپاسگزارم.

برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ واترپلو آقایان

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو

برگزاری دوره مربیگری درجه 3 واترپلو آقایان

کلاس مربیگری درجه ۳ واترپلو آقایان ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته فنی واترپلو در نظر دارد یک دوره کلاس مربیگری درجه ۳ واترپلو آقایان ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۷ برگزار کند.

 بر این اساس متقاضیان حضور در این دوره می‌توانند با مراجعه به سایت فدراسیون شنا به نشانی IRSF.IR قسمت ثبت نام دوره‌های آموزشی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

برگزاری اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ایران

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو

برگزاری اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ایران

اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ایران در رده سنی نوجوانان از ۳۰ آبان لغایت ۴ آذرماه سال ۱۳۹۷در رشته‌‌های شنا و شیرجه ویژه پسران با حضور نمایندگان استان‌های کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ با توجه به برنامه ریزی دفترآموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در خصوص برگزاری سالانه المپیاد استعداهای برتر ایران، اولین دوره این المپیاد ۳۰ آبان الی ۴ آذر ۱۳۹۷ در رده سنی نوجوانان ویژه پسران با حضور نمایندگان استانهای کشور برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها با هدف پشتوانه سازی و تقویت تیم های ملی شنا و شیرجه همچنین حضور پرقدرت رشته های ورزشی کشور تا المپیک جوانان ۲۰۲۲ (آبان ماه سال ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت.

المپیاد استعدادهای برتر ایران رشته شنا در ۲ رده سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال و رشته شیرجه در ۲ رده سنی ۱۲-۱۳ سال و ۱۴-۱۵ سال(گروه های سنی C و B )برگزار می‌شود.

هیات‌های شنای استان‌ها می‌بایست از هم اکنون نسبت به برنامه ریزی در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی در سطوح شهر، بخش، شهرستان و منتخب استان اقدام لازم را انجام دهند. نظر به اهمیت این المپیاد، بعنوان بالاترین مسابقه رسمی قهرمانی کشور در سال جاری، پیشنهاد می‌شود، نسبت به تعیین ورزشکاران منتخب استان تا مورخ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ اقدامات لازم را انجام داده و از زمان باقی مانده تا مسابقات، در خصوص تشکیل اردوی آماده سازی تیم استان استفاده کنند.

با توجه به هماهنگی بعمل آمده با وزارت ورزش و جوانان، در رشته شنا ، ۷ورزشکار در رده سنی ۱۱-۱۲ سال، ۸ورزشکار در رده سنی ۱۳-۱۴ سال،  به همراه ۲ مربی و ۱ سرپرست جمعاً ۱۸ نفر همراهی می کنند. در رشته شیرجه، ۲ورزشکار درگروه سنی C (12-13سال) ۲ورزشکار در گروه سنی B (14-15سال) به همراه ۱مربی، ۱سرپرست و ۱داور جمعاً ۷ نفر درمنتخب هر استان حضور خواهند داشت.

در رشته شیرجه، مواد مسابقات شامل:

۱- شیرجه از تخته فنر ۱ متر(گروه سنی C و B)

۲- شیرجه از تخته فنر ۳ متر(گروه سنی  C و B)

۳- شیرجه از سکو (ارتفاع طبق قوانین فینا) (گروه سنی  C و B)

۴-شیرجه هماهنگ از تخته فنر ۳متر (گروه سنی B )

۵-شیرجه هماهنگ از سکو (گروه سنی B) ارتفاع طبق قوانین فینا

 

در رشته شنا، مواد مسابقات شامل:

شنای آزاد : ۵۰- ۱۰۰- ۲۰۰ – ۴۰۰ – ۸۰۰ متر

شنای قورباغه : ۵۰ – ۱۰۰ – ۲۰۰ متر

شنای پشت : ۵۰ – ۱۰۰ -۲۰۰ متر

شنای پروانه : ۵۰- ۱۰۰ – ۲۰۰ متر

شنای مختلط انفرادی : ۲۰۰ متر

شنای امدادی : ۱۰۰×۴ متر آزاد – ۱۰۰×۴ متر مختلط

یکی از ویژگی های مهم المپیاد استعدادهای برتر ایران، الزام نمودن ثبت مشخصات ورزشکاران، مربیان، داوران و عوامل و سایر عوامل اجرایی در سامانه بانک اطلاعات وزارت ورزش و جوانان(سامانه مبین) می باشد.

المپیاد استعدادهای برتر ایران با شعار؛ ورزش، دوستی و آینده ای بهتر با رویکرد عدالت محوری و بهره مندی یکسان از امکانات برای نوجوانان ایران اسلامی، طراحی و برنامه ریزی شده است.

 

اطلاعیه فدراسیون در خصوص محرومیت های سال جاری

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو

اطلاعیه فدراسیون در خصوص محرومیت های سال جاری

با توجه به موفقیت واترپلوئیست‌های تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا، محرومیت‌های قطعی صادر شده در مسابقات سوپر لیگ واترپلو کشور  تعلیق شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کسب مدال برنز تیم ملی واترپلو ایران در بازی های آسیایی جاکارتا پس از نزدیک به نیم قرن و ایجاد فضای مثبت در خانواده ورزش‌های آبی کشور ، موجب شد تا  احکام انضباطی اعلام شده در سال جاری شامل تخفیف شود.

محسن ضوانی رئیس فدراسیون در این خصوص افزود: پس از مشورت با مدیران اجرائی فدراسیون برآن شدیم با توجه به موفقیت واترپلوئیست‌های تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا، محرومیت‌های قطعی صادر شده در مسابقات سوپر لیگ واترپلو کشور را تعلیق کنیم. وی همچنین اظهار امیدواری نمود که افراد مذکور، از فرصت بوجود آمده در جهت رشد و توسعه واترپلو و توجه به اخلاق مداری در میادین ورزشی استفاده نمایند.

بدیهی است در صورت تخطی مجدد از قوانین، با این افراد بر اساس آئین نامه انضباطی برخورد قاطعانه خواهد شد. جزئیات این احکام به روسای باشگاه‌های مربوطه به صورت مکتوب ارسال شده است.

زمانبندی اعلام آمادگی تیم‌های واترپلو برای لیگ برتر و زیر ۱۷ سال

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو

زمانبندی اعلام آمادگی تیم‌های واترپلو برای لیگ برتر و زیر 17 سال

کمیته فنی واترپلو تاریخ اعلام آمادگی هیات‌ها و باشگاه‌ها را جهت حضور در مسابقات لیگ برتر و همچنین لیگ زیر ۱۷ سال را در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته فنی واترپلو تاریخ اعلام آمادگی هیات‌ها و باشگاه‌ها را جهت حضور در مسابقات لیگ برتر و همچنین لیگ زیر ۱۷ سال را در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

بر این اساس تیم‌هایی که تمایل به حضور در این رقابت‌ها را دارند می‌توانند تا تاریخ پنجم مهر ۱۳۹۷ آمادگی خود را به فدراسیون اعلام کنند. لازم به ذکر است که به درخواست‌های بعد از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در سه رشته برگزار می شود

اخبار قایقرانی


المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در سه رشته برگزار می شود

المپیاد استعداد های برتر ورزشی با شعار ورزش دوستی و آینده ای بهتر در رشته های آبهای آرام، روئینگ و اسلالوم برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، المپیاد استعدادهای برتر ورزشی نوجوانان با شعار ورزش دوستی و آینده ای بهتر در دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های آب‌های آرام روئینگ و اسلالوم به میزبانی دریاچه آزادی و شهرستان بوشهر برگزار می‌شود.
مسابقات المپیاد آبهای آرام در رده سنی نوجوانان شامل متولدین 1383 تا 1385 در مواد کایاک یکنفره و دو نفره در مسافت 1000 متر و 500 متر و کانوکانادایی یک نفره و دو نفره در مسافت 1000 متر و 500 متر برگزار می شود. تیم اعزامی آبهای آرام هر استان می تواند 4 قایقران کایاک و 4 قایقران کانو به همراه مربی در هر بخش داشته باشد. مسابقات المپیاد بانوان 1 آذرماه به میزبانی دریاچه آزادی و آقایان 7 و 8 آذرماه به میزبانی شهرستان بوشهر برگزار می شود.
المپیاد رشته اسلالوم در رده سنی نو جوانان که شامل متولدین 1385 تا 1387 می باشد در مواد کایاک و کانوکانادایی یکنفره در پیست اسلالوم دریاچه آزادی برگزار می شود. تیم اعزامی اسلالوم هر استان می تواند 2 قایقران کایاک و 2 قایقران کانو به همراه مربی در هر بخش داشته باشد. المپیاد اسلالوم آقایان و بانوان 4 آذرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.
مسابقات المپیاد رشته روئینگ در رده سنی نوجوانان که شامل متولدین 1382 تا 1384 می شود در مواد روئینگ تک نفره و دو نفره تک پارو مسافت 500 متر برگزار می شود. تیم اعزامی روئینگ هر استان می تواند 2 پاروزن روئینگ تک نفره و 2 پاروزن روئینگ دونفره تک پارو به همراه مربی در هر بخش داشته باشد. المپیاد روئینگ آقایان و بانوان 1 آذرماه در پیست دریاچه آزادی برگزار می شود.

به میزبانی استان بوشهر؛ مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام جوانان و نوجوانان آقایان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


به میزبانی استان بوشهر؛ مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام جوانان و نوجوانان آقایان برگزار می شود

مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام آقایان در دو رده سنی جوانان و نوجوانان 7 و 8 آذرماه به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور جوانان و نوجوانان آقایان با حمایت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر 7 و 8 آذرماه در مواد کایاک یکنفره و دو نفره مسافت 1000 متر، 500 متر و 200 متر و کانوکانادایی یک نفره و دو نفره مسافت 1000 متر، 500 متر و 200 متر به میزبانی شهرستان بوشهر برگزار می شود.
مسابقات طبق قوانین بین الملل و قوانین فدراسیون قایقرانی به شرح ذیل برگزار می شود:
تیم اعزامی در رده سنی جوانان متولدین 1379 لغایت 1382 متشکل از 12 نفر شامل 5 قایقران کایاک و 5 قایقران کانو یک مربی و یک سرپرست است و هر استان می تواند تنها یک قایق در هر رویداد شرکت دهد و قایقران های اعزامی باید حداقل در یک ماده مسابقاتی شرکت کنند.
در پایان رده بندی تیم ها بر اساس امتیازات کسب شده در رده سنی جوانان انجام می گردد.

برگزاری تست نهایی انتخابی تیم ملی آبهای آرام زیر 23 سال و جوانان و معلولین برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان

اخبار قایقرانی


برگزاری تست نهایی انتخابی تیم ملی آبهای آرام زیر 23 سال و جوانان و معلولین برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان

تست نهایی انتخابی تیم ملی آبهای آرام زیر 23 سال و جوانان و معلولین برای انتخاب نفرات برتر به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان در 2 بخش آقایان و بانوان 24 و 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تست نهایی انتخابی تیم ملی آبهای آرام برای انتخاب نفرات برتر به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان در دو بخش آقایان و بانوان و رده سنی زیر 23 سال و جوانان و در بخش معلولین 24 و 25 شهریورماه به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود.
این تست در مواد کایاک یک نفره 1000 متر، کایاک دو نفره 1000 متر، کایاک چهار نفره 1000 متر، کانو یک نفره 1000 متر، کانو دو نفره 1000 متر، کانو چهار نفره 1000 متر، کایاک یک نفره 500 متر، کایاک دو نفره 500 متر، کایاک چهار نفره 500 متر، کانو یک نفره 500 متر، کانو دو نفره 500 متر، کانو چهار نفره 500 متر، کایاک یک نفره 200 متر، کایاک دو نفره 200 متر، کانو یک نفره 200 متر، کانو دو نفره 200 متر در بخش آقایان زیر 23 سال و کایاک یک نفره 1000 متر، کایاک دو نفره 1000 متر، کانو یک نفره 1000 متر، کانو دو نفره 1000 متر، کایاک یک نفره 500 متر، کایاک چهار نفره 500 متر، کانو یک نفره 500 متر، کانو چهار نفره 500 متر، کایاک یک نفره 200 متر، کایاک دو نفره 200 متر، کانو یک نفره 200 متر، کانو دو نفره 200 متر در بخش آقایان جوانان 24 شهریور ماه برگزار می شود.
تست انتخابی نهایی در بخش بانوان در مواد کایاک یک نفره 500 متر، کایاک دو نفره 500 متر، کایاک چهار نفره 500 متر، کانو یک نفره 500 متر، کانو دو نفره 500 متر، کانو چهار نفره 500 متر، کایاک یک نفره 200 متر، کایاک دو نفره 200 متر کانو یک نفره 200 متر، کانو دو نفره 200 متر در بخش زیر 23 سال و جوانان 25 شهریورماه برگزار می شود.
در بخش معلولین ورزشکاران سه بار در ماده 200 متر به رقابت خواهند پرداخت.